„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Jaromír Šofr

Výstava "SVĚTLO-ŽENA-IMAGINACE" (Čáslav, květen - červen 2022)

V květnu až červnu 2022 probíhá ve Výstavní síni Městského muzea a knihovny Čáslav výstava obrazů prof. Jaromíra Šofra nazvaná "SVĚTLO-ŽENA-IMAGINACE". Kurátorem je tradiční spolupracovník spolku Třiatřicet, pan Petr Svoboda, emeritní ředitel Galerie výtvarného umění v Mostě. Generálním partnerem výstavy se stala firma HOKA Interier.

Autor obrazů, prof. Jaromír Šofr, je známý filmový kameraman, který svůj profesní život spojil zejména s režisérem Jiřím Menzelem. V expozici je vystaven reprezentativní výběr z jeho veškeré dosavadní výtvarné tvorby. Z výstavy bude do konce roku 2022 vydán katalog coby pátý svazek Les cahiers des beaux-arts v edici PICTURIS.

Na celý projekt přispělo finančně prostřednictvím svých dotačních programů město Čáslav a Středočeský kraj, a dále několik desítek společností a soukromých dárců.

Hlavním organizátorem akce je spolek Třiatřicet ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav, tiskárnou INDIGOPrint a dalšími subjekty. 

Jedná o historicky poslední výstavu, kterou spolek Třiatřicet po jedenácti letech své zdejší činnosti v Čáslavi realizoval.

 


Vernisáž

/album/vernisaz8/001a-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001b-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001c-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001d-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001e-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001f-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001g-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001h-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001i-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001j-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001k-ml-jpg/
/album/vernisaz8/001l-lm-jpg/

—————