„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Výstavní sín v Čáslavi nabídne výstavu obrazů profesora Jaromíra Šofra

03.05.2022 09:04

Vernisáž ve Výstavní síni v Čáslavi otevře výstavu obrazů prof. Jaromíra Šofra "SVĚTLO-ŽENA-IMAGINACE" v pátek 6. května v tradičním čase 6.36 večer. Kurátorem výstavy je Petr Svoboda, zakladatel a emeritní ředitel Galerie výtvarných umění v Mostě, a spolu s ním přednese úvodní slovo i prof. Vladimír Franz, výtvarník a hudební skladatel.

Autor obrazů, prof. Jaromír Šofr, je známý filmový kameraman, který svůj profesní život spojil zejména s režisérem Jiřím Menzelem. V expozici bude vystaven reprezentativní výběr z jeho veškeré dosavadní výtvarné tvorby. Z výstavy bude do konce roku 2022 vydán katalog coby pátý svazek Les cahiers des beaux-arts v edici PICTURIS.

Na celý projekt přispělo finančně prostřednictvím svých dotačních programů město Čáslav a Středočeský kraj, a dále několik desítek společností a soukromých dárců.

Hlavním organizátorem akce je spolek Třiatřicet ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav a dalšími subjekty. Jedná o poslední výstavu, kterou spolek Třiatřicet po jedenácti letech své zdejší činnosti v Čáslavi realizuje.

Svoboda.Info, 3. 5. 2022

—————

Zpět