„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Z MÉDIÍ: Hotovo. Odvolaní ředitelé muzeí končí, rada kraje už jmenovala nástupce

10.07.2017 00:00
Vedení Ústeckého kraje dokončilo proces odvolání ředitelů oblastních muzeí v Chomutově a v Děčíně. Navzdory kritice ze strany opozice i odborné veřejnosti končí dosavadní ředitelé Stanislav Děd a Milan Rosenkranc. Rada už rozhodla o jejich nástupcích, usnesení lze vyčíst ze zápisu z jednání rady, které se dnes objevilo na webu kraje. 
 
V obou případech jde o jména "zvenčí". Ředitelkou muzea v Chomutově se od října stane dosavadní šéfka odboru vnějších vztahů chomutovské radnice Markéta Prontekerová.
 
Ředitelem Oblastního muzea v Děčíně bude rovněž od října bývalý děčínský radní za Volbu pro město Vlastimil Pažourek. 
 
Pažourek je například zakladatelem Spolku přátel plavby, ve veřejném životě v Děčíně je činný řadu let, v minulosti organizoval zavedení průvodcovské služby na zámku v Děčíně. 
 
Oba dostanou smlouvu pouze na dva roky, do konce září 2019.
 
Stanislav Děd v reakci pro HlídacíPes.org uvedl, že se proti výsledku konkursu odvolá.
 
Ředitelé muzeí, ale i dalších tří galerií spravovaných krajem, byli odvoláni v květnu. Konkursy na první dvě místa se konaly 21. června, rada rozhodla na svém zatím posledním jednání 28. června.
 
Proti odvolání se zdvihla vlna nevole v odborné veřejnosti, včetně zahraniční. Krok krajských radních kritizovala rovněž opozice. Vadilo jí, že kraj argumentuje novým směrem vedení muzeí a galerií, neřekl ale jakým. 
 
Robert Malecký, Hlídací pes, 10. 7. 2017

—————

Zpět