„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Výstava nazvaná PRŮMĚTY DO ŽENSKÉ POSTAVY (ifotovideo.cz)

26.09.2019 08:19
Zveme vás na obsáhlou společnou výstavu fotografií dvou známých osobností české kultury, fotografky Terezy z Davle a herce Hynka Čermáka, která bude k vidění od 5. října. Kurátorem výstavy je Petr Svoboda, zakladatel a emeritní ředitel Galerie výtvarných umění v Mostě.
 
Oba autoři se od samého počátku svých fotografických kariér věnují převážně ženskému aktu, oba až na výjimky spolupracují pouze s amatérskými modelkami. A oba jsou v oblasti fotografie autodidakty. Ovšem zatímco pro Terezu z Davle se focení stalo profesí, pro Hynka Čermáka zůstává především koníčkem. Obsáhlá výstava v čáslavském Dusíkově divadle je první společnou prezentací jejich prací. V jejím rámci se Tereza z Davle představí výběrem z cyklů Neue Madchen a Gluteus Maximus, zatímco Hynek Čermák vystaví průřez svojí dosavadní tvorbou.
 
Výstava nazvaná PRŮMĚTY DO ŽENSKÉ POSTAVY potrvá do konce prosince a bude z ní vydán reprezentativní katalog coby třetí svazek edice uměleckých publikací Picturis; získat jej lze prostřednictvím kampaně na webu Startovač: https://www.startovac.cz/projekty/katalog/
 
Akce se koná díky finanční podpoře ze strany města Čáslavi, Středočeského kraje, soukromých společností a individuálních dárců, kteří si přáli zůstat nepoznáni.
 
Spolek Třiatřicet ve spolupráci s Dusíkovým divadlem Čáslav a ZUŠ Čáslav.
 
David Novák, iFotoVideo.cz, 26. 9. 2019

—————

Zpět