„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Studenti čáslavského gymnázia se setkají s Vadimem Petrovem

08.12.2018 00:00

"Migrace, pohlavní a digitální identita, drogy, fake news, aktivismus, stáří, manipulace, politická korektnost, média, propaganda, organizovaný zločin, kybernetické útoky, terorismus, ohavné prostředky posvěcené údajně vznešenými cíli. Skriptující králíčci, virtuální reality a zoufalá tíha svobody neručit ničím za nic... Je toho dost, co Vadim Petrov naložil hrdinům své druhé knihy." Těmito slovy začíná jedna z recenzí na román Vadima Petrova nazvaný Načítání, a studenti čáslavského Gymnázia a SOŠPg budou mít v úterý 11. prosince vzácnou příležitost setkat se s autorem tohoto díla a debatovat s ním nejen o tématech, jimiž se ve své nové knize zabývá.

Pedagog, mediální konzultant a kromě dalších profesí také spisovatel Vadim Petrov je původní profesí hudebník a hudební dramaturg. Počátkem 90. let absolvoval jako jeden z mála Čechů zpravodajský kurs u britské tajné služby MI5 a následně působil několik roků ve státních službách, nejprve v rámci československého ministerstva vnitra, a poté Úřadu vlády České republiky, kde postupně pracoval jako ředitel Kanceláře Rady pro zpravodajskou činnost, tiskový mluvčí a ředitel tiskového odboru Úřadu vlády a zástupce ředitele kanceláře tehdejšího premiéra Václava Klause. Od roku 1996 se věnuje zejména public relations, manažerským dovednostem, politickému marketingu, stakeholder managementu a facilitaci, tedy metodě vedení skupinových nebo vícestranných jednání. Zastával řadu vrcholných manažerských pozic - byl například ředitelem divize komunikace a administrativy Chemapol Group nebo ředitelem komunikace Ringier Axel Springer CZ; v letech 2006 - 2012 pracoval jako generální manažer lidských zdrojů a podnikových záležitostí v kolínské TPCA. Jako pedagog působil mimo jiné na Národohospodářské fakultě pražské VŠE, na Open Gate Boarding School a již více než 20 let vyučuje v rámci MBA programu University of Manchester na Prague International Business School. Je dlouholetým členem porot soutěže Czech Event Award – (CEA) nebo České ceny Public Relations a předsedou Akreditační komise Ministerstva školství pro vyšší odborné školy. Od roku 2016 je místopředsedou mezinárodního sdružení bezpečnostních profesionálů ASIS International CZ. V roce 2016 napsal románovou autobiografii s prvky fikce „Muž, který nevrhá stín“ o své zkušenosti z práce v českých zpravodajských strukturách.

Vadim Petrov je synem slavného českého skladatele Vadima Petrova. Jeho první manželkou byla herečka Zlata Adamovská, po rozvodu žil několik let se zpěvačkou Petrou Černockou. Je ženatý a má dva dospělé syny.

Svoboda.Info,  8. prosince 2018

https://www.svoboda.info/zpravy/caslav/studenti-caslavskeho-gymnazia-se-setkaji-s-vadimem-petrovem/

 

 

—————

Zpět