„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Galerie B. Rejta má novou ředitelku

15.10.2020 11:59

Lounskou Galerii Benedikta Rejta (GBR) nově vede Kateřina Melenová.

Do funkce ji začátkem srpna jmenovala Rada Ústeckého kraje, která je zřizovatelem galerie, na základě řádného výběrového řízení. Oficiálně se funkce ředitelky galerie ujala 1. září. 

V rámci „sousedského“ seznámení navštívila nová ředitelka lounskou radnici. Vedení města K. Melenová informovala o novém směřování GBR i o nabídce otevřené spolupráce. O obdobném během září, kdy začal probíhat proces předávání a přenastavování správy organizace, informovala ředitelka i ředitele lounských kulturních institucí, knihovny, gymnázia a další. ,,Od přelomu října a listopadu plánuje ředitelka GBR setkávání v širších kruzích v Galerii Benedikta Rejta, kde se chce nejen představit, ale současně otevřít debatu o přítomnosti a budoucnosti GBR a jejího zapojení do kulturního života města, kraje i ČR,“ uvedlo vedení Loun.

K. Melenová pochází z divadelní rodiny, rekonstruuje barokní kostýmy a zajímá se o psychologii C. G. Junga. V oblasti kultury působí více než třicet let. Stála u zrodu sto-vek divadelních představení a akcí i několika svébytných uměleckých prostorů.

 
Ohrmedia.cz, 15. 10. 2020

—————

Zpět