„Člověk musí vždycky snít výš, než na co má.“


Fotografka Ida Saudková vystaví v dubnu své snímky v čáslavské galerii

31.05.2015 21:34
Občanské sdružení Třiatřicet připravilo výstavu Ida Saudková: Fotografie. Ta se uskuteční ve dnech 4. - 29. dubna ve výstavní síni Městského muzea a knihovny Čáslav na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Oficiální záštitu nad touto výstavou převzal Městský úřad v Čáslavi, reprezentovaný místostarostou města, panem Jiřím Havlíčkem.
 
Ten k připravované akci řekl následující: "Uspořádání této výstavy je výborný nápad, který nepochybně obohatí nabídku kulturního a společenského vyžití v našem městě. Také proto jsem s potěšením přijal záštitu nad touto akcí a věřím, že se setká s vysokým zájmem veřejnosti,“ uvedl Havlíček.
 
Ida Saudková vystudovala školu uměleckých řemesel v Praze, obor portrétní fotografie. Po dvou letech zaměstnání v družstvu Fotografia zůstala, a dosud je, na volné noze. Příležitostně dělala asistentku jiným fotografům (Jan Saudek, Gabina Fárová, Vlastimil Macháček). Po roce 1995 začala vystavovat a publikovat v časopisech. Žije a tvoří v Praze.
 
Specializuje se výhradně na klasickou černobílou aranžovanou fotografii (s kratšími výlety ke kolorované fotografii a ke stylu komixu). Hlavním zájmem Idy Saudkové je člověk, život. Portrétuje nejen osobnosti známé či populární, ale i lidi na hraně či okraji.
 
Byla první ženou Samuela Saudka, nyní již deset let žije s výtvarníkem a hudebním skladatelem Vladimírem Franzem.
 
Občanské sdružení Třiatřicet bylo založeno v říjnu 2011 za účelem organizace, podpory a propagace kultury, podpory a propagace českých umělců a ochrany památek a kulturních hodnot. Neformálně však skupina existuje již od poloviny 90. let, kdy se její členové začali podílet na organizaci výstav, koncertů, seminářů, vydávání hudebních CD, příležitostných tisků i knih.
 
Datum: 21. 3. 2012
Zdroj: Svoboda.info

—————

Zpět